עודף משקל והורדת בטן

כיום רוב התחלואים נוצרים כתוצאה מתזונה לא נכונה, מעודף משקל ומהשמנה. אנו מדברים על סכרת, לחץ דם, טריגליצרידים, סרטן, כולסטרול גבוה וכו'.

ע"פ מחקר ישראלי שנערך, לאורך 30 שנה, נקבע חד משמעית שעודף משקל והשמנת יתר, לא רק גורמת למחלות רבות, אלא גם מקצרת משמעותית את החיים. אותו דבר לגבי תת-משקל (דן אבן)

אז איך בכל זאת נצליח להוריד את הבטן? אם את בעודף משקל ולא החלטת לקחת את עצמך בידיים, קחי בחשבון שבכל שנה תעלי רק 1 ק"ג, אבל בעוד 10 שנים תהיה +10 ק"ג יותר על העודף משקל שכבר יש לך!

משנה לשנה אם לא תקבלי החלטה חד משמעית לשים קץ לעודף המשקל ולתופעת ההשמנה – ותחליטי שתזונה נכונה ואורח חיים בריא חשובים לך לא פחות – תמצאי את עצמך בסיכון של 50% למות!

אני קוראת אותך לשינוי! עכשיו! לא בעוד שבוע או אחרי החגים – כבר אתמול והיום!

עלייך לשנות את ההרגלים שלך. לשנות הרגלי תזונה, הרגלי חיים והרגלי חשיבה.

עודף משקל ירידה במשקל

קצת נתונים מהמחקר:

מדובר במחקר יסודי שנמשך 30 שנה תמימות, ובמהלכו עקבו חוקרי מכון גרטנר שבמשרד הבריאות אחרי מהלך חייהם של 5,710 נבדקים ישראלים-יהודים. במהלך המחקר מתו 1,616 מהנבדקים .(28%)

בתום מעקב של 30 שנה אחרי הנבדקים התברר כי הסיכוי של אישה הסובלת מהשמנת יתר למות גבוה ב־52% מאישה שמשקלה תקין, וכי הסיכוי של גבר הסובל מהשמנת יתר למות גבוה ב- 57% ביחס לגבר שמשקלו תקין.

עודף משקל (דרגה אחת פחות מהשמנת יתר) העלה את הסיכון למות בשיעורים נמוכים יותר. בנשים הוא העלה את הסיכון לתמותה בשיעור של בין 11% ל־27% ובגברים בשיעור של 7% עד .10%

המחקר מצא כי מה שגורם למוות בקרב שמנים במיוחד הוא לאו דווקא השומן עצמו, אלא סיבוכים רפואיים שנגרמים בעקבות ההשמנה. כך למשל, נמצא כי השמנת יתר מעלה פי 2.5 את הסיכוי לחלות בסוכרת. הראינו שעצם ההשמנה מנבאת בצורה משמעותית תמותה", הסביר אחד מעורכי המחקר, מנהל היחידה לסוכרת בהדסה עין כרם ויו"ר המועצה הלאומית לסוכרת, פרופ' איתמר רז. :השמנה אינה משפיעה רק על בריאות הלב אלא גם עלולה לגרום לסרטן ולסיבוכים רפואיים רבים נוספים כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות בכיס המרה ודום נשימה בשינה. להערכתנו, השמנה גורמת לתנגודת לאינסולין וליצירת גורמים בגוף המעודדים גידולים סרטניים או מאיצים את התפתחותם".

אבל לא רק השמנה מסוכנת. המחקר מגלה כי תופעה של תת משקל (משקל נמוך מדי) מסכנת חיים. בקרב גברים מעלה תופעה זו את הסיכוי למות בשיעור של 37% ובקרב נשים בשיעור של 18% לעומת נשים עם משקל תקין.

אז אל תוותרי לעצמך – זה הזמן להוריד את הבטן!