תוספי תזונה טבעיים

היתרונות המדהימים שלעולם לא סיפרו לך עליהם

תוספי מזון טבעיים צוברים שוב פופולאריות ומעריצים חדשים הודות, באופן חלקי, למגמה הרחבה יותר של ההליכה לכיוון חיים ירוקים. ככל שהתנועה הירוקה סוחפת את הארץ הרבה אנשים אופנתיים המודעים לבריאותם יפנו למזונות אורגניים ולתוספים טבעיים. זה יכול להוביל כמה מכם לתהות: "האם העלות והטרחה הנוספים של מציאת תוספים טבעיים באמת מצדיקה את זה?" התשובה היא כן!

השיגו בריאות ותחושת רווחה מיטביות עם תוספים טבעיים

תוספים טבעיים יכולים לעזור לכם להשיג בריאות ורווחה מיטביות על ידי זה שהם מספקים לכם את כל התזונה הדרושה על ידי גופכם. אנשים רבים מאמינים בטעות שהם משיגים את כל התזונה שהם צריכים על ידי אכילת תפריט מאוזן היטב. האמת היא, לעומת זאת, שאנשים מעטים בלבד כיום אוכלים תפריט מאוזן היטב והמעטים אף יותר, שכך עושים, לא מקבלים את כל המרכיבים התזונתיים שגופם צריך בגלל תהליכי עיבוד המזון המודרניים. שיטות עיבוד מזון מודרניות מקטינות או מסירות לגמרי את המרכיבים התזונתיים המצויים במזון באופן טבעי.

חוסרים תזונתיים יכולים להחליש את המערכת החיסונית שלכם בהותירה אתכם רגישים למחלות מנוונות. הוספה של תוספים טבעיים יכולה לעזור למערכת החיסונית של גופכם לתפקד באופן יעיל ולהפוך אתכם עמידים בפני מחלה.

תוספי תזונה טבעיים יעילים יותר מתוספים סינתטיים

עובדה: תוספי תזונה טבעיים יעילים יותר מתוספים סינתטיים בגלל זמינות ביולוגית טובה יותר. אם לומר זאת בפשטות, זמינות ביולוגית היא יכולתם של ויטמינים, מינרלים ויסודות קורט להיות מנוצלים על ידי הגוף.
הצורה הפיזיו-כימית של רכיב המזון היא גורם עיקרי בזמינות הביולוגית. רוב הויטמינים הסינתטיים הם גבישיים במבניהם, כאשר רוב הויטמינים במזון אינם כאלה.
ויטמינים מורכבים במזון טבעי נמצאים בצורות הפיזיו-כימיות שהגוף יכול לזהות, דבר זה הופך אותם יעילים יותר מההעתקים הסינתטיים שלהם.

תוספים טבעיים יכולים לסייע בסילוק רעלים המצטברים בגוף עקב למתחים רגשיים וסביבתיים שאנו חווים מדי יום וכן כימיקלים שאנו באים איתם במגע. תוספים טבעיים, במיוחד נוגדי חימצון, יכולים לעזור בניקוי גופנו מרעלים אלה.

תוספי מזון טבעיים יכולים לעזור בהארכת חייכם

כמו שאמרתי לפני כן, חוסרים תזונתיים הנגרמים מתכולה תזונתית נמוכה יותר במזונות מודרניים מעובדים מאוד אחראים לאלפי מקרי מוות בטרם-עת. לפני התפתחותן של שיטות עיבוד מזון מודרניות, אנשים אכלו מזונות "טבעיים" או "שלמים" אשר היו להם מעט, או בכלל לא, תהליכי עיבוד ולכן שמרו על כל התכולה התזונתית שלהם. שיטות עיבוד המזון המודרניות מקטינות ולעיתים מסירות לגמרי את הערך התזונתי של המזון. רוב המזון המיוצר בארה"ב היום עובר צורה כלשהי של עיבוד המקטין או מחסל את תכולתו התזונתית.
שימוש בתוספים טבעיים, אשר נלקחים ממזונות מלאים אורגניים, מחליף את רכיבי התזונה החיוניים החסרים במזון מעובד מאוד אשר נכלל ברוב התפריטים שלנו.

תוספות ויטמינים סינתטיים יכולים להזיק לבריאותכם

הצורה הסינתטית של ויטמינים מסוימים כמו למשל ויטמין C, בטא קרוטן וויטמין E יכולים ממש להזיק כאשר הם נלקחים במינון נוסף.
התפיסה המוטעית שויטמין C, בטא קרוטן וויטמין E הם אך ורק נוגדי חימצון מתעלמת מכך שהם למעשה מוליכי חימצון-חיזור (תגובה כימית בה עוברים אלקטרונים מחומר אחד לשני) – כלומר, לפעמים נוגדי חימצון ולפעמים מעודדי חימצון – ובכמויות של תוספים יש להם פעילות כימית לגמרי לא-ויטמינית וכמה מהם עלולים להזיק.

האם כל התוספים הטבעיים ראויים להוצאה ולזמן הנוספים כדי למצוא אותם? ובכן, בהתחשב ביתרונות הרבים, התשובה יכולה להיות בוודאות רבה כן!

 

לוגו