מולטי ויטמין לנשים

מאי 21, 2017  

נשים רבות שואלות את עצמן האם כדאי להן לקחת מולטי ויטמין לנשים. לנשים יש נטייה בתקופות שונות בחייהן לפתח מחסור בויטמינים ומינרלים בגופן בין אם זה בגיל המעבר, בין אם זה בהיריון ובתקופת ההנקה ובין אם באופן כללי כתוצאה מהימנעות מאכילת מאכלים מסוימים כמו חלב ומוצריו, בשר ומוצריו, ביצים, ירקות או פירות וכדומה.

גם נשים ספורטאיות עלולות לפתח מחסור במינרלים ובויטמינים מסוימים. בכדי למנוע מצבים של מחסור בויטמינים ומינרלים אשר עלולים להוביל לתופעות רפואיות כמו אנמיה, אוסטיאופורזיס, נשירת שיער, בעיות בעור, עייפות, חוסר באנרגיה וכדומה רופאים, תזונאים ונטורופותים רבים ממליצים על נטילה של תוספי תזונה לספורטאים ומולטי ויטמין לנשים.

איך בוחרים מולטי ויטמין לנשים?

הדבר הראשון עליו עלינו לשים דגש על בחירת מולטי ויטמין שיש עליו בקרת איכות ולהתייחס אליו ממש כמו אל תרופה זו משום שמטרתו היא למנוע מצב של מחסור המעודד את כל אותם מצבים רפואיים ותופעות לוואי.

מולטי ויטמין לנשים חייב להיות מלא ומאוזן כדי שניתן יהיה לצרוך אותו באופן קבוע ולאורך זמן, כלומר אם חסר בו ברזל או מינרלים אחרים הוא מתאים לאוכלוסיות ספציפיות.

כן חשוב לשים דגש על המינון של המינרלים והויטמינים השונים בהתאם לאוכלוסייה אליה אנו שייכות ולנתונים הפיזיולוגיים שלנו. במידה ואנו עוסקות בספורט באופן קבוע, חשוב לשים דגש על אותם מינונים.

אילו מינרלים חשוב לשים לב שקיימים בפורמולה אותה אנו צורכות?

  • סידן – מסייע בשמירה על מסת עצם תקינה ומסייע במניעת מחלת האוסטאופרוזיס. את הסידן חשוב לצרוך גם בתקופת ההריון שכן הוא מסייע בתהליך התפתחות העצמות של העובר ופעמים רבות הכמויות שלו בתזונה איננה מספיקות.
  • ברזל – מסייע למנוע אנמיה ואחראי על תהליך יצירת כדוריות הדם המובילות את החמצן לכל התאים בגוף. מחסור בברזל מעודד עייפות, חיוורון וחולשה, לכן אם כבר צורכים מולטי ויטמין לנשים, מומלץ לוודא שהוא קיים.
  • חומצה פולית – לנשים בהיריון מומלץ לצרוך מולטי ויטמין המשלב חומצה פולית שכן הוא הוכח באינספור מחקרים כמסייע במניעת מומים מולדים אצל העובר.

צריכה של מולטי ויטמין לנשים הוכחה כמסייעת לשמור על תחזוקה תקינה של הגוף, מסייעת לשמור על תפקודה התקין של המערכת החיסונית, מפחיתה את הסיכוי להיווצרות של מחלות לב וכלי דם ומשפיעה באופן חיובי על תהליך קרישת הדם. בנוסף, מולטי ויטמין לנשים מסייע בהגברת ספיגת הסידן בעצמות, מייעל תהליכים הקשורים למערכת העצבים והשרירים ואף מסייע בחיזוק השיער והציפורניים.